Založ si blog

Ísť, či neísť?

Túto otázku si v sobotu bude hovoriť veľa obyvateľov, keď sa otvoria volebné miestnosti. Keďže začalo predvolebné moratórium, toto je môj posledný predvolebný blog. Moratórium bude trvať až do soboty ráno do 7.00, kedy sa otvoria volebné miestnosti. Verme, že ho nikto nebude narúšať a navádzaním, poburovaním, alebo kupovaním si voličov.

Kampaň teda oficiálne skončila, či bola tvrdá alebo v rámci možností, nechám na samotných občanov. Určite bola asi až o prehnane veľkom množstve letákov, ktorými boli obyvatelia neustále otravovaní. Keďže ja sám som kandidát, musel som ich tiež použiť. Celú ich distribúciu som si riešil sám, tak ako aj umiestňovanie plagátov na dovolené miesta. Súčasťou mojej kampane boli aj blogy, v ktorých som otvorene povedal pravdu o stave aký je v našej mestskej časti a kto za všetky tieto kauzy posledných rokov nesie zodpovednosť. Nikto, koho sa týkali sa otvorene k daným kauzám nevyjadril. Blogy, ktoré som zverejnil odzrkadlujú práve to, čo sa tu posledné 4 roky deje. Stretol som sa aj s názorom, že je to horšie ako pred štyrmi rokmi. Musíme si však uvedomiť, že za tento stav môžu poslanci, ktorí sú v našom zastupiteľstve. Nikto z nich sa otvorene nevyjadril k problémom, ktoré postupne vznikali počas celých štyroch rokov. Ich hlasy sme počuli až keď si robili kampaň. Celé svoje pôsobenie v zastupiteľstve kryli jeden druhého.

Ak sa aj vy nestotožňujete so stavom, za ktorý môžu naši „retro“ politici, využite svoje právo a choďte voliť. Môžete to urobiť len raz za 4 roky. Ak tak nespravíte, aj vy sami budete za pár dní len nadávať na to, čo sa deje vo vašej mestskej časti, alebo meste a dlh mesta na každého občana bude len stúpať (teraz je to skoro 350€ na obyvateľa Bratislavy). Je to vinou tých, ktorí tu boli doteraz! Ak budete za plentou so zoznamom kandidátov, zamyslite sa nad tým, či kandidáti, ktorým uvažujete dať svoj hlas bývajú vo vašej mestskej časti a ulica  kde má trvalý pobyt je vlastne naozaj váš volebný obvod. Zároveň prosím uvážte, či tohoto kandidáta poznáte a nie je to práve kandidát, ktorý tam sedel doteraz a nič pre štvrť ani mesto neurobil.

Občania, kamaráti, čitatelia, využite svoje právo a choďte túto sobotu 27.11.2010 voliť. Je úplne jasné, že väčšina z vás je už znechutená z toho, čo sa deje a zo samotnej kampane. Ale práve voľby sú jediným momentom, kedy môžete rozhodnúť, kto bude práve tým Vašim človekom na miestnom zastupiteľstve a ako bude ďalej smerovať vaša mestská časť, alebo mesto v ktorom žijete. Rozhodnite, či vám zastavajú posledný kus zelene obrovskou stavbou, alebo doprava bude celé 4 roky len horšia a drahšia, či sa nič neopraví na školách a ihriskách a  mestská polícia nebude robiť nič iné, len občas dávať papuče…a mohol by som pokračovať. Voľte, kým možete! V sobotu 27.11.2010 od 7.00 do 20.00 len vo svojom volebnom obvode. Šťastný výber kandidátov želám.

Peter Řehánek

Kandidát číslo 25 na poslanca mestskej časti Bratislava – Vrakuňa

Kandidát číslo 9 za poslanca mestského zastupiteľstva mesta Bratislava

Vyúčtovací šok

06.07.2011

Práve z neho sme sa už po mesiaci mohli spamätať. 31. máj je každoročný termín, do ktorého je správca nehnuteľnosti povinný poslať majiteľom bytov vyúčtovanie za predchádzajúci kalendárny viac »

A máme po komunálkach

30.11.2010

Ako som písal v predošlých blogoch, budem v nich pokračovať práve preto, že tém je naozaj dosť a nielen v mojom okolí. Sú veci, o ktorých by sme podľa mňa mali hovoriť, pretože sa nás viac »

Tak ako, sneží?

28.11.2010

Ako sa zdá, na celom území Slovenska, dokonca aj v Bratislave. U nás v Bratislave, ale ani v celom našom samosprávnom kraji (VUC) nikto pluh ešte nevidel. Ráno to bude opäť zábava a budú nám viac »

bitcoin, mena, platidlo

S kryptomenami sa na burzách obchoduje oveľa menej ako koncom roku

20.04.2018 17:41

Denný objem aktivít na kryptomenových burzách je oproti koncu minulého roka polovičný, vyplynulo z analýzy.

Dezinformácie

Briti sa chcú brániť ruskej propagande a kyberútokom. Pomôcť im má nový orgán

20.04.2018 17:18

Na vytvorení tohto orgánu sa zhodli nielen viaceré parlamentné výbory, ale aj rôzne politické subjekty.

militanti, terorista, Gaza, Palestína, Hamas

Militanti Islamského štátu sa vzdajú svojej poslednej zóny v Damasku

20.04.2018 17:01

Militanti dostanú na výber možnosť zostať a zmieriť sa s vládou prezidenta Bašára Asada alebo možnosť odísť autobusmi na územie kontrolované Islamským štátom.

Jan Hamáček

ANO ponúklo ČSSD rezort vnútra, viesť ho zrejme bude Hamáček

20.04.2018 15:54

Z hnutia ANO a ČSSD začali presakovať informácie o menách nových ministrov.

Peter Řehánek

O tom čo vidím okolo seba, občas absurdné ale žial pravdivé. Rodený Bratislavčan, On-line marketér.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 29790x
Priemerná čítanosť článkov: 1568x

Autor blogu

Kategórie