Založ si blog

OK – ľudia bez chrbtovej kosti

Aj vy ste už niekedy počuli o stranách, ktoré sa skrývajú pod skratku OK? Áno, nájdeme pod ňou strany Občianski Kandidáti a Občiansky Klub. Myslím že nebudem ďaleko od pravdy keď poviem, že sú si tieto strany viac ako blízke.

Bratislava Vrakuňa má Občiansky Klub Vrakuňa. Ako ho sami členovia charakterizujú na svojej stránke – „sústreďujú svojú  prácu pre občanov v komunálnej politike, kde nie je, tak ako vo veľkej politike, heslo Bližšie k voličom iba sloganom. Volič pre nás nepredstavuje iba niekoho, koho potrebujeme raz za štyri roky a to vo volebný deň. Pre nás je volič člen komunity ľudí, ktorí žijú s nami v jednom meste či mestskej časti a vyznávajú obdobné hodnoty a ciele“.

Mýslia to však naozaj vážne ? A kto vlastne sú členovia Občianskeho Klubu Vrakuňa ?
Občiansky klub Vrakuňa má teraz už 10 členov, z ktorých 5 (Marek Hargaš, Eva Adameková, Alena Drastichová, Mária Chorváthová a Ladislav Nagy) boli v komunálnej politike mestskej časti Vrakuňa už v po zvolení v komunálnych voľbách v roku 2002. V tom čase s podporou iných strán. V posledných komunálnych voľbách bolo 8 z 10 súčasných členov zvolených pod hlavičkou SDKÚ. V roku 2008 však museli z SDKÚ odísť kvôli konfliktu, ktorý sa navonok prezentoval ako boj o moc v SDKÚ (članok z 10.3.2008). Ako dokazujú posledné dve volebné obdobia, v komunálnej politike máme tých istých poslancov, aj keď vždy pod inou politickou stranou a ako sa zdá, nijaký prínos to občanom neprináša. Skôr je to cesta k horšiemu. Veď si len spomeňme, čo (ne)spravili pre našu mestskú časť. Napríklad pani poslankyňa Mária Chorváthová už v roku 2004 hájila jasný postoj k ďalšej výstavbe na Bebravskej ul. slovami: „My tu ale chceme stavať!“, a to napriek protestom občanov okolitých domov. Pán poslanec mestskej časti a poslanec v mestskom zastupiteľstve Marek Hargaš podporuje zmenu územného plánu a ďalšiu výstavbu na úkor zelene. Čo robia ostatní poslanci Občianskeho Klubu? O tých nie je celé 4 roky ich pôsobenia počuť, ozvú sa len pred voľbami, ako veľmi chcú pomôcť občanom Vrakune. Sú dokonca takí, ktorí kandidujú v mestskej časti, v ktorej už nebývajú. Konkrétne pani Zuzana Murárová – býva v inej mestskej časti a pani Ildiko Pálfi býva dokonca mimo Bratislavy. Obe si samozejme nechali trvalý pobyt vo Vrakuni. Buďme k sebe úprimní, snažili by ste sa presadzovať záujmy občanov v inej lokalite, ako naozaj bývate? Pochybujem.

Najviac na zamyslenie je asi aktuálne vydanie dvojmesačníka Občiansky Klub, ktorý vydáva rovnomenná strana. Keďže voľby sú za dverami, považovali za nutné ho vydať a povedať svojim voličom to, čo sľubujú stále už viac volebných období. Napríklad pán Ľudovít Ábel je 4 rok poslancom mestskej časti a svojim heslom „Verím v právnu kontrolu a transparentné nakladanie s peniazmi mestskej časti“ vo mne evokuje otázku, kde pán poslanec bol, keď sa podpísali nevýhodné zmluvy, ako je napr. zmluva na software SAP v hodnote viac ako 54 000€? Pani Zuzana Lešická, súčasná poslankyňa mestskej časti s heslom:“Verím, že Vrakuňa môže byť krajšia a bezpečnejšia“ sa asi tiež niekde pozabudla, keď Vrakuňa stratila svojich mestských policajtov. Dnes má totiž len jedného a tento nešťastník sa o našu bezpečnosť určite nepostará, ale veriť tomu môžeme, ako tomu verí p. Lešická. A tak by som mohol pokračovať.

Heslám, ako všetci súčasní poslanci „Veria…“  ja, žiaľ, už neverím. Podľa môjho názoru pre Vrakuňu za posledné volebné obdobie nič pozitívne neurobili. Z uvedeného dôvodu sa nestotožňujem s ich volebým mottom: „Tvoríme pre vás lepšiu Vrakuňu“, ktoré nás „straší“ z billboardov vo Vrakuni a jej okolí na každom kroku a v tomto momente vyznieva ako výsmech obyvateľom Vrakune. Slovo „straší“ som uviedol aj preto, že toto heslo v podaní kandidátov Občianskeho klubu pri pohľade na súčasný stav, vo mne nič pozitívne nevyvoláva. Skôr obavu o jej ďalší vývoj. Stretol som sa s niekoľkými názormi, že „Hargašovci“, ako sa teraz hovorí Občianskemu Klubu a ostatní predstavitelia mestskej časti Vrakuni skôr škodia a zmena je nevyhnutná.

Rozhodol som sa pomôcť svojej mestskej časti zmeniť veci k lepšiemu a preto kandidujem za poslanca. Nie však preto, aby som v zmenu len veril, ale aby som sám k tejto zmene prispel. Preto aj vy, keď už neveríte otrepaným sľubom tých istých politikov, poďte 27.11.2010 voliť a prispejte k žiadanej zmene. Veď podobných „Občianskych kandidátov“ a kandidátov z „Občiaskych klubov“ máte určite aj vo svojej mestskej časti a meste.

Vyúčtovací šok

06.07.2011

Práve z neho sme sa už po mesiaci mohli spamätať. 31. máj je každoročný termín, do ktorého je správca nehnuteľnosti povinný poslať majiteľom bytov vyúčtovanie za predchádzajúci kalendárny rok. Väčšinou toto vyúčtovanie posiela správca poštou. Veď prečo by nedal zarobiť pošte, keď už potrebuje potvrdenie o prebratí. Dokonca niektorí správcovia ako v tomto [...]

A máme po komunálkach

30.11.2010

Ako som písal v predošlých blogoch, budem v nich pokračovať práve preto, že tém je naozaj dosť a nielen v mojom okolí. Sú veci, o ktorých by sme podľa mňa mali hovoriť, pretože sa nás týkajú. V sobotu sa o 20.00 uzatvorili volebné miestnosti. Celoslovenská účasť tesne pod 50%(49,69%), priemer síce pekný, ale Bratislava má len 33,57% a Košice ešte o čosi menej 33,47%. [...]

Tak ako, sneží?

28.11.2010

Ako sa zdá, na celom území Slovenska, dokonca aj v Bratislave. U nás v Bratislave, ale ani v celom našom samosprávnom kraji (VUC) nikto pluh ešte nevidel. Ráno to bude opäť zábava a budú nám tlačiť „kaleráby“ ako všetko zvládajú. V Bratislave po novom má práve zimnú údžbu zabezpečovať spoločnosť A.R.K technické služby, ktorú vybrala verejnú súťaž. [...]

zbraň, pištol

Právo brániť život so zbraňou bude zakotvené v českej ústave, schválili poslanci

18.06.2021 16:05

Novela vychádza z petície, ktorú podpísalo viac ako 100-tisíc ľudí vrátane ústavných činiteľov.

súdna rada

Súdna rada dočasne pozastavila výkon funkcie sudcovi Daliborovi Miľanovi

18.06.2021 15:18, aktualizované: 15:28

Dôvodom sú pochybnosti o tom, že spĺňa predpoklady sudcovskej spôsobilosti v súvislosti s nedodržiavaním protiepidemických opatrení.

Uli Hoeness, väzenie

Prokurátor ÚŠP žiada väzbu pre tri osoby z akcie Motorest

18.06.2021 14:51

Policajná akcia súvisela s nehospodárnym nakladaním s majetkom Národnej diaľničnej spoločnosti.

Medveď / Arthur /

Medveď v Kežmarku ohrozil cyklistku, polícia situáciu monitoruje

18.06.2021 14:20

K stretu cyklistky s medveďom malo dôjsť na cyklistickom chodníku.

Peter Řehánek

O tom čo vidím okolo seba, občas absurdné ale žial pravdivé. Rodený Bratislavčan, On-line marketér.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 44676x
Priemerná čítanosť článkov: 2351x

Autor blogu

Kategórie