Založ si blog

Multifunkčný Marek a jeho odmena

Chodíte po ceste cez Vrakuňu, prípadne cez Podunajské Biskupice smerom do Ružinova, alebo opačným smerom na Šamorín?

Určite ste teda aspoň raz mali možnosť vidieť tento billboard a niekoľko ďalších, ktoré sú rozmiestnené po celej Vrakuni. Aby nie, veď na seba upútava pozornosť už od konca leta – ano, pán Marek Hargaš.

Marek Hargaš

Myslím, že tohoto človeka nemusím Vrakunčanom veľmi predstavovať, má toho na svedomí až dosť. Napokon s pánom Hargašom, ako s konateľom Spokojného bývania, spoločnosťou založenou našou mestskou časťou Vrakuňa na “efektívnu” správu bytových domov sa určite veľa obyvateľov malo možnosť stretnúť.

Pán Marek Hargaš však už nie je konateľom Spokojného Bývania. Odišiel na vlastnú žiadosť k 30.9.2010 s príjemným odstupným vo výške dvoch celých platov. Aj vám sa nezdá táto veta – odchod na vlastnú žiadosť s odstupným dvoch 100% platov? Pýtate sa ako je to možné? Aby sa niečo také podarilo, musíte byť len – konateľom spoločnosti s.r.o. založenou a vlastnenou  mestskou časťou, v tej istej mestskej časti musíte byť poslanec a zástupca starostu a ešte musíte byť poslancom za mestskú časť v zastupiteľstve mesta Bratislava. Následne, keď mestská časť na zastupiteľstve rieši, kto bude ďalej viesť jej spoločnosť, miestni poslanci s pokojným svedomím ešte schvália bývalému konateľovi odmenu vo výške dvoch celých platov. Na hlasovaní sa zúčastnilo len 17 poslancov mestskej časti, z ktorých boli 13 za, 4 za zdržali. Kde boli ostatní 4 poslanci v čase hlasovania nikto netuší. Tí verní mu však za odmenu zahlasovali tak, ako po iné roky, keď k svojmu platu konateľa dostával 3 celé platy ako odmenu.

V čase, keď má mestská časť šetriť, nakoľko nedostala z rozpočtu toľko peňazí, koľko by potrebovala, dostáva bývalý konateľ spoločnosti ochádzajúci na vlastnú žiadosť odmenu vo výške dvoch platov. Ten istý človek pritom ešte aktívne pracuje pre Zväz veľkovýrobcov tepla (bráni budovaniu domových kotoľní, keď sa stavia na stranu veľkovýrobcu),  ďalej figuruje v spoločnosti  Odvoz a likvidácia odpadu a.s. v skratke: OLO a.s. ako podpredseda predstavenstva, v Slovenskom Vodohospodárskom Podniku je čerstvým zástupcom riaditeľa a v niekoľkých ďalších firmách, ktoré sa dajú nájsť na Obchodnom registri.

Ako mestský poslanec za mestskú časť Vrakuňa určite neobhajuje záujmy svojich voličov a obyvateľov Vrakune, keďže hlasuje za zmenu územného plánu mesta Bratislava. Práve proti tejto zmene vrakunčania bojujú a spisujú petície. Pán Marek Hargaš radšej podporí záujmy developerov ako záujmy občanov. Má však toho na svedomí oveľa viac. Jedným z príkladov je skutočnosť, že stojí za odpredajom rozvodných sietí tepla spoločnosti Termming. Počas jeho pôsobenia v spoločnosti Spokojné bývanie odišlo za posledné roky zo správy veľa domov, ktoré sú vo Vrakuni a to buď k iným správcovským spoločnostiam, alebo si začali robiť správu sami cez spoločenstvo vlastníkov.

Určite teda nie je pravdou to, ako svoje pôsobenie v Spokojnom bývaní opisuje sám Marek Hargaš  vo Vrakunských listoch. Popisuje tu ako sa mu podarilo upratať veci a spraviť správcovskú spoločnosť na vysokej úrovni. Potom naozaj nerozumiem,  prečo je toľko domov, ktoré majú problémy so správou a nedodržiavaním zákonov. Náš dom, ktorý je ešte stále v správe Spokojného Bývania je toho dôkazom. Žiaľ v súčasnosti už právnici musia riešiť stav, ktorý nastal za konateľskej funkcie pána Hargaša a to napriek niekoľkým stretnutiam priamo s ním, kedy sľuboval vyriešenie daného problému, neurobil však vôbec nič. Len sa unúval oznámiť nám listom, v októbri tohto roka, že ukončil pôsobenie v Spokonom bývaní k 30.09.2010 (!), čo považujeme za jeho konkrétny zámer. Dnes správcovská spoločnosť samozrejme rieši, ako sa zbaviť správy nášho domu, nakoľko nevedia vyriesiť celú situáciu, ktorá vznikla.

Blížia sa komunálne voľby, preto treba porozmýšať či naozaj Marek Hargaš aj s ostatnými kandidátmi za svoju stranu – Občiansky klub myslia svoje sľuby voličom vážne. Za posledné 4 roky sú totiž všetci na vysokých postoch na miestnom úrade, v zastupiteľstve mestskej časti a sám pán Hargaš aj v mestskom zastupiteľstve. Za posledné obdobie však po nich nie je vidieť nič, čo by pre svojich voličov naozaj spravili, okrem podpory ďalšej výstavby na úkor zelene, čím však podporujú záujmy úplne niekoho iného.
Taktiež je zvláštne, prečo práve pán Hargaš kandiduje vo svojej mestskej časti s podporou OK (Občianskeho Klubu), ktorého “záslužnú prácu” obhajuje,  ale na pozíciu mestského poslanca kandiduje ako nezávislý kandidát.

Vyúčtovací šok

06.07.2011

Práve z neho sme sa už po mesiaci mohli spamätať. 31. máj je každoročný termín, do ktorého je správca nehnuteľnosti povinný poslať majiteľom bytov vyúčtovanie za predchádzajúci kalendárny viac »

A máme po komunálkach

30.11.2010

Ako som písal v predošlých blogoch, budem v nich pokračovať práve preto, že tém je naozaj dosť a nielen v mojom okolí. Sú veci, o ktorých by sme podľa mňa mali hovoriť, pretože sa nás viac »

Tak ako, sneží?

28.11.2010

Ako sa zdá, na celom území Slovenska, dokonca aj v Bratislave. U nás v Bratislave, ale ani v celom našom samosprávnom kraji (VUC) nikto pluh ešte nevidel. Ráno to bude opäť zábava a budú nám viac »

Nemecko, vlajka, Berlín, zástava, Bundestag, nemecký parlament, Merkelová

Polícia prehľadala kancelárie Kresťanskodemokratickej únie Nemecka

22.11.2017 20:04

Muži zákona tak konali v súvislosti s vyšetrovaním politika Petra Blesera, ktorý je podozrivý z nelegálneho financovania strany.

atomova elektraren

Obnoviteľné zdroje zlacneli, majú budúcnosť

22.11.2017 20:00

Výroba elektriny z obnoviteľných zdrojov elektriny lacnie, čo je šancou pre Európu, aby znížila spotrebu fosílnych palív.

Russia Syria Summit

Rusko, Irán a Turecko rokovali v Soči o riešení sýrskeho konfliktu

22.11.2017 19:06

Prezidenti Ruska, Iránu a Turecka sa na schôdzke v Soči zhodli, že sa budú snažiť zorganizovať kongres za účasti rôznych skupín sýrskej opozície. Konať sa bude zrejme v Soči.

poplatok, dane, odvody, peniaze, banka

Odvody z platov vzrastú

22.11.2017 19:00

Firmy budú platiť vyššie odvody z ceny práce zamestnanca.

Peter Řehánek

O tom čo vidím okolo seba, občas absurdné ale žial pravdivé. Rodený Bratislavčan, On-line marketér.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 28086x
Priemerná čítanosť článkov: 1478x

Autor blogu

Kategórie