Založ si blog

Podarí sa Lackovej zastavať park?

Ľudmila Lacková, známa to tvár Vrakune. Tí, ktorí bývajú v mestskej časti Vrakuňa dlhšie, toto meno určite poznajú. Bývalá starostka Vrakune opäť kandiduje na post starostu. Bola vrakunskou starostkou celých 16 rokov. V posledných voľbách však neuspela, keď sa pred štyrmi rokmi stal starostom Ladislav Fatura. Vtedy to bol veľký boj o potrebnú a žiadanú zmenu. Čo aj samotné voľby potvrdili. Jej posledné funkčné obdobie bolo poznamenané obvinením prokuratúry pre nezákonné využívanie finančných prostriedkov pri budovaní vodovodu a kanalizácie. Bratislavský policajný vyšetrovateľ rozhodol, že starostka Lacková nespáchala trestný čin. Zistil, že účelovosť peňazí mestská časť dodržala, na trestné stíhanie preto nie je dôvod.

Posledné štyri roky pani Ľudmila Lacková pôsobí ako poslankyňa miestneho a mestského zastupiteľstva. Počast vykonávania svojej funkcie sa pevne drží svojich zaužívaných praktík, nemá problém podporovať výstavbu a zmenu územného plánu, či už na miestnom alebo mestskom zastupiteľstve. Tak ako pán Marek Hargaš, pri týchto veciach vždy obhajujú záujmy developera viac, ako občana. Už v ku 2004 keď občania spisovali petíciu proti ďalšiemu zastavaniu, pani Ľudmila Lacková na stretnutie s občanmi neprišla. Prišiel len jeden z poslancov, ktorý im aj tak nepomohol. Podobné je to posledné 4 roky, keď pani Lacková a pán Hargaš v mestskom zastupiteľstve obhajujú a podporujú zmenu územného plánu pre ďalšie zastavanie. Podobný príklad je aj objekt 221 (bude o ňom jeden z ďalších blogov) je toho dôkazom. Staval sa viac ako 20 rokov, jeho finálna účelovosť je nakoniec úplne iná ako bol pôvodný zámer.

Sama pani Ľudmila Lacková však počas svojho starostovania mala aj iné plány, napríklad so zeleňou v parku ktorý je vo Vrakuni. V roku 2005 plánovala presťahovať futbalový štadión za železničnú trať na vtedajší okraj Vrakune. Na jeho pôvodnom mieste chceli postaviť niekoľko domov, tak ako ja na jednej a druhej strane Malého Dunaja. Malo tu vzniknúť nové centrum Vrakune, teda hlavne domy s občianskou vybavenosťou a hlavne s bytmi. Výstavba mala mať maximálnu výšku 4-5 podlaží, postupne sa mala zvyšovať až na rozmer výškových stavieb na sídlisku.

Návrh zmeny uzemného plánu v roku 2004

Podľa projektu sa mal postupne zastavať aj park vo Vrakuni. Aj keď len rodinnými domami (celý návrh zmien v územnom pláne v roku 2005 na stiahnutie). Stačí sa prejsť popri malom dunaji, ako sa zmenil okraj parku za posledné roky starostovania Lackovej a Faturu. Záhradné domčeky sú teraz 2 a 3 poschodové veľké rodinné domy.

Návrh zmeny uzemného plánu v roku 2004

Na pôvodne navrhovaný objekt na Dvojkrížnej ul. vo výške 12 poschodí tento rok dostali stavebné povolenie.

Pozrite sa, ako dlho je pani Lacková v komunálnej politike aj spolu so svojimi blízkymi poslancami, ktorí sú tam už viac ako 2-3 volebné obdobia. Áno, sú to presne títo – Lacková, Hargaš, Adámeková, Drastichová, Chorváthová, Kúgler, Nagy, Stanová, Valach. Nie sú to práve tí, ktorí nám ovládajú celú Vrakuňu? Čo naozaj spravili pre Vrakunčanov za posledné 4 roky? Vlastné záujmy ako „nezmyselná biomasa„, „fantastické prerobenie objektu 221 na dom s bytmi“ a podobne, sú im bližšie ako záujmy obyvateľov. Naozaj mám obavu, že keď budú opäť zvolení,  za pár rokov bude Vrakuňa úplne zastavaná, a bude zrušený park, veď je to fantastická parcela na výstavbu.

Je naozaj potrebné ďalej stavať vo Vrakuni ale aj v celej Bratislave ? Ja si to nemyslim, veď koľko novostavieb je obývaných na slabých 40%. Ak vyrúbeme posledné stromy ktoré máme a spálime ich v „kotolni na biomasu„, úplne zmeníme Bratislavu na betonové mesto, ktoré je v lete rozpálené a v zime chladné.

Už za necelé dva týždne su komunálne voľby, chodťe voliť a rozmýšlajte komu dávate svoj hlas. Či kandidát, ktorému ho dávate býva vo vašej časti mesta, či človek ktorý je v komunálnej politike viac ako posledné roky niečo spravil pre vás ako občanov. Či vám nesľubujú presne to isté ako pred 4 a možno aj 8 rokmi. Áno, aj ja kandidujem za poslanca, pretože sa už nemôžem pozerať, ako tí istí poslanci, ktorým je bližšia výstavba pred zeleňou devastujú Vrakuňu a Bratislavu.

Vyúčtovací šok

06.07.2011

Práve z neho sme sa už po mesiaci mohli spamätať. 31. máj je každoročný termín, do ktorého je správca nehnuteľnosti povinný poslať majiteľom bytov vyúčtovanie za predchádzajúci kalendárny rok. Väčšinou toto vyúčtovanie posiela správca poštou. Veď prečo by nedal zarobiť pošte, keď už potrebuje potvrdenie o prebratí. Dokonca niektorí správcovia ako v tomto [...]

A máme po komunálkach

30.11.2010

Ako som písal v predošlých blogoch, budem v nich pokračovať práve preto, že tém je naozaj dosť a nielen v mojom okolí. Sú veci, o ktorých by sme podľa mňa mali hovoriť, pretože sa nás týkajú. V sobotu sa o 20.00 uzatvorili volebné miestnosti. Celoslovenská účasť tesne pod 50%(49,69%), priemer síce pekný, ale Bratislava má len 33,57% a Košice ešte o čosi menej 33,47%. [...]

Tak ako, sneží?

28.11.2010

Ako sa zdá, na celom území Slovenska, dokonca aj v Bratislave. U nás v Bratislave, ale ani v celom našom samosprávnom kraji (VUC) nikto pluh ešte nevidel. Ráno to bude opäť zábava a budú nám tlačiť „kaleráby“ ako všetko zvládajú. V Bratislave po novom má práve zimnú údžbu zabezpečovať spoločnosť A.R.K technické služby, ktorú vybrala verejnú súťaž. [...]

Robert Kaliňák

Kaliňák sa nikam nechystá. Aj pre sudcov by podľa Kollára malo platiť trikrát a dosť

16.05.2022 09:00

Väzobné stíhanie a následné prepustenie Roberta Kaliňáka rozvírilo debaty aj o 16 rozhodnutiach sudcov, ktoré odmietol Ústavný súd.

ukrajina

Ukrajinec prežil vlastnú popravu, dokázal sa vyhrabať z hrobu

16.05.2022 08:45

Ruskí vojaci Mykolovi Kuličenkovi a dvom jeho bratom zviazali ruky a nohy a strelili ich do hlavy.

Igor Matovič

Silná nominácia na Homofóba roka: Haľko, Kližan, Matovič, Chromík, Fico

16.05.2022 07:45

Až dvaja expremiéri sú nominovaní za svoje výroky na anti-cenu.

ukrajina

Na čo je ruskému vrtuľníku vo vojne práčka? A sušička?

16.05.2022 06:54

Slúži snáď prepínanie pracích programov na zmenu otáčok a nastavenie rotora?

Peter Řehánek

O tom čo vidím okolo seba, občas absurdné ale žial pravdivé. Rodený Bratislavčan, On-line marketér.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 47383x
Priemerná čítanosť článkov: 2494x

Autor blogu

Kategórie